3/8 x 2,4 + 2/8 x 0,15 (по действиям)

+5
Ответы (1)
  1. 22 июня, 02:41
    0
    3/8 * 2,4 + 2/8 * 0,15 = 15/16 (или 0,9375),

    1) 3/8 * 2,4 = 3/8 * 24/10 = 9/10 (или 0,9),

    2) 2/8 * 0,15 = 2/8 * 15/100 = 3/80 (или 0,0375),

    3) 9/10 + 3/80 = 72/80 + 3/80 = 75/80 = 15/16

    (или 3) 0,9 + 0,0375 = 0,9375)