15 * (x+6) + 12*x=576 розвязати вираз

+4
Ответы (2)
  1. 26 ноября, 03:20
    0
    15 х+90+12 х=576

    27 х=576-90

    27 х=486

    х=18

    Ответ: 18
  2. 26 ноября, 06:44
    0
    15 х (Х + 6) + 12 хХ = 576

    15 Х + 90 + 12 Х=576

    27 Х = 576 - 90

    27 х=486

    Х = 18

    проверяем: 15 х (18 + 6) + 12 х18 = 576

    576=576