A+1/a+a/a-1 при а=0.5

+4
Ответы (1)
  1. 5 июня, 16:34
    -1
    0.5+1/0.5+0.5/0.5-1=1.5/1 / (-0.5) = 1.5 / (-0.5) = - (1.5/0.5) = - (15/5) = - 3