1,8-0,8 * (25/36+0,016:0,12+0,1*4 2/9) - 6 4/25:15 2/5+0,6=

+4
Ответы (1)
  1. 26 марта, 08:03
    0
    1,8 - 0,8 * (25/36 + 0,016 : 0,12 + 0,1 * 4 2/9) - 6 4/25 : 15 2/5 + 0,6 = 18/10 - 8/10 * (25/36 + 16/1000 : 12/100 + 1/10 * 38/9) - 154/25 : 77/5 + 6/10 = 18/10 - 8/10 * (25/36 + 16/1000 * 100/12 + 1/10 * 38/9) - 154/25 * 5/77 + 6/10 = 18/10 - 8/10 * (25/36 + 16/120 + 19/45) - 2/5 + 6/10 = 18/10 - 8/10 * (250/360 + 48/360 + 152/360) - 2/5 + 6/10 = 18/10 - 8/10 * 5/4 - 2/5 + 6/10 = 18/10 - 1 - 2/5 + 6/10 = (18-10-4+6) / 10 = 10/10 = 1