3/4x - 21/6=5 целых1/3 ...

+5
Ответы (1)
  1. 4 мая, 17:55
    0
    3/4 х-2 1/6=5 1/3

    3/4 х=5 1/3+2 1/6=6 1/3

    х = 6 1/3:3/4

    х = 19/3*4/3=76/9=8 4/9