434:7x3=

550:5x9=

(190+450) : 8=

(532-142) : 3=

(295+254) : 9x5=

(800-68) : 6x2=

+1
Ответы (1)
  1. 14 октября, 12:47
    0
    1) 434/7*3=186

    1) 434/7=62

    2) 62*3=186

    2) 550/5*9=990

    1) 550/5=110

    2) 110*9=990

    3) (190+450) / 8=80

    1) 190+450=640

    2) 640/8=80

    4) (532-142) / 3=130

    1) 532-142=390

    2) 390/3=130

    5) (295+254) / 9*5=305

    1) 295+254=549

    2) 549/9=61

    3) 61*5=305

    6) (800-68) / 6*2=244

    1) 800-68=732

    2) 732/6=122

    3) 122*2=244