1) 3 2/3•4 7/8:13/16

2) 6 4/15•1/2:3 2/15

3) 1 5/6•3 3/5:2 1/5

+1
Ответы (1)
  1. 20 мая, 20:29
    0
    1) 3 2/3•4 7/8:13/16 = 11/3 х 39/8 х 16/13 = 22

    2) 6 4/15•1/2:3 2/15 = 94/6 х 1/2 х 15/47 = 5/2 = 2 1/2

    3) 1 5/6•3 3/5:2 1/5 = 11/6 х 18/5 х 5/11 = 3