25,2 : 3 1/2 + (6-4 1/3) * 6=

+2
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 00:35
    0
    25,2:3 1/2 + (6-4 1/3) * 6=17,2

    1) 6-4 1/3=5 3/3-4 1/3 = 1 2/3=5/3

    2) 25,2: 3 1/2 = 25,2:3,5 = 7,2

    3) 5/3*6 = 5/3*6/1=10

    4) 7,2+10=17,2