Вычислите: 1) 21 - (5-8) ; 2) 3,7 - (4-5,3) ;

+5
Ответы (1)
  1. 8 июня, 02:00
    0
    1) 21 - (5-8) = 21 - (-3) = 21+3=24

    2) 3,7 - (4-5,3) = 3,7 - (-1,3) = 3,7+1,3=5