5 целых 2/7 - 1/3 + 6

+2
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 20:35
    0
    5 2/7-1/3+6=10 20/21

    1) 5 2/7-1/3 = 5 6/21-7/21=4 27/21-7/21=4 20/21

    2) 4 20/21+6=10 20/21