1 целая 1/2+2 целых 2/3

+3
Ответы (1)
  1. 3 мая, 10:41
    0
    1 1/2 + 2 2/3 = (1 + 2) + (1/2 + 2/3) = 3 + (3/6 + 4/6) = 3 7/6 = 4 1/6