4 - (42/84-5/21) + 7 целых 11/30

+2
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 02:06
    0
    4 - (42/84-5/21) + 711/30 = - (42/84-20/84) + 11 11/30=-22/84+11 11/30=

    = - 11/42+11 11/30=-55/210+11 77/210=11 22/210=11 11/105