Вычислите: (4 1/2-0,7) * (1,85+3/20)

+4
Ответы (1)
  1. 6 июня, 18:30
    0
    1) 4 1/2-7/10=4 5/10-7/10=3 15/10-7/10=3 8/10=38/10

    2) 185/100+3/20=185/100+15/100=200/100=2

    3) 38/10*2/1=38/5=7 3/5=7,6