3/4x - 2/3x + 1 = 1/2x + 1/6

знак "/" черта дроби.

+1
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 10:33
    0
    9/12x - 8/12x - 6/12x = 1/6 + (-6/6)

    (-1/12x) - 6/12x = 1/6 + (-6/6)

    (-1/12x) + (-6/12x) = - (6/6 - 1/6)

    -7/12x=-5/6

    x = - 5/6 : 12/7

    x = - 10/7

    x = - 0,7