Разложите на множетели x-y-2x²+2y²

+4
Ответы (2)
  1. 6 октября, 13:36
    0
    X (1-2x) - y (1-2y)

    вроде так
  2. 6 октября, 13:58
    0
    x-y-2*x^2+2*y^2 = (y-x) * (2*y+2*x-1) = (y-x) (2y+2x-1)