13 (y-0,7) - 1,2 (y+10) = 50y-97,5

Решите уравнение

+1
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 02:44
    0
    13 (y-0,7) - 1,2 (y+10) = 50y-97,5

    13 у-9.1-1.2 у-12=50 у-97.5

    13 у-1.2 у-50 у=9.1+12-97.5

    -38.2 у = - 76.4

    у = - 76.4: (-38.2)

    у=2

    Ответ: 2