Найдите значение выражения а) (2,2) ^2 + (-0,2) ^2. б) (-0,2+0,1) ^2. в) (-1/3) ^3 - (2/3) ^3. г) (-1/4+3/4) ^3

+4
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 18:31
    0
    A) = 4,84+0,04=4,88

    б) = 0,01

    в) = - 1/27-8/27=-9/27=-1/3

    г) = 1/2^3=1/8