11,2:3,2=15,75:4,5 верна ли пропорция?

+5
Ответы (2)
  1. 19 ноября, 15:14
    0
    Эта пропорция верна.
  2. 19 ноября, 15:44
    0
    11,2 : 3,2=15,75 : 4,5

    11,2*4,5=3,2*15,75

    11,2*4,5=50,4

    3,2*15,75=50,4

    Пропорция верна