8 2/25 * (4 1/3+2 2/5) - 4/15+27/40:2 1/4+1/15

+5
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 08:34
    0
    8 2/25 * (4 1/3 + 2 2/5) - 4/15 + 27/40 : 2 1/4 + 1/15 = 202/25 * (13/3 + 12/5) - 4/15 + 27/40 : 9/4 + 1/15 = 202/25 * (65+36) / 15 - 4/15 + 27/40 : 9/4 + 1/15 = 202/25 * 101/15 - 4/15 + 27/40 * 4/9 + 1/15 = 20402/375 - 4/15 + 3/10 + 1/15 = (40804-200+225+50) / 750 = 40879/750 = 54 379/750