Найди: 10% от 20, 25% от 36, 3% от 90, 50% от 2,8, 5% от 120, 2% от 10,2, 120% от 300

+3
Ответы (1)
  1. 13 июня, 22:40
    0
    1) 10%-20

    100%-?

    100*20/10 = 200

    2) 25%-36

    100%-?

    100*36/25=1800

    3) 3%-90

    100%-?

    100*90/3=3000

    4) 50%-2,8

    100%-?

    100*2,8/50=5,6

    5) 5%-120

    100%-?

    100*120/5=2400

    6) 2%-10,2

    100%-?

    100*10,2/2=510

    7) 120%-300

    100%-?

    100*300/120=250