36,76-2 24/25+8,1 * (-4 2/9)) : 3 7/15+1 8/13

+4
Ответы (1)
  1. 25 января, 13:48
    0
    1) 8,1 * (-4 2/9) = - 81/10 * 38/9=-171/5=-34 1/5

    2) 36,76-2,96=33,8

    3) 33,8 + (-34,2) = - 0,4

    4) - 0,4 / 52/15 = - 2/5 * 15/52=-3/26

    5) - 3/26+1 8/13=1 16/26 - 3/26=1 13/26=1 1/2=1,5