78+х=120-10 х: 2=36-18

+3
Ответы (1)
  1. 8 марта, 06:17
    0
    78+x=110 x=110-78 x = 32 78+32=110 110=110. Х: 2=18 х=18•2. Х = 36 36:2=18 18=18