Разложите на множители 2 а^2+3 а-2 аb-3b

+1
Ответы (1)
  1. 20 марта, 15:03
    0
    2 а^2+3 а-2 аb-3b = (2 а^2+3 а) - (2 аb+3b) = а (2 а+3) - в (2 а+3) = (2 а+3) (а-в)