25 1/3 (3 1/6 + 2 1/4) : 3 3/4 * 3,6

+5
Ответы (1)
  1. 21 февраля, 16:22
    0
    3 1/6+2 1/4=3 2/12+1 3/12=4 5/12

    25 1/3*4 5/12:3 3/4*3 3/5=76/3*53/12*4/15*18/5=16112/75=214 62/75