Решить √50-√32-1/3√18.

(√2+3) ²-3√8.

(2-√3) ²+2√12.

(3√10-12/√10) : (2√10-19/√10).

+5
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 19:22
    0
    √50 - √32 - ¹/₃√18 = √50 - √32 - √¹/₉*18 = √50 - √32 - √2 = √25*2 - √16*2 - √2 = 5√2 - 4√2 - √2 = 0√2 = 0.

    (√2+3) ²-3√8 = 2 + 2*√2*3 + 9 - 3√8 = 11 + 6√2 - 3√8 = 11 + 6√2 - 3√4*2 =

    11 + 6√2 - 3*2√2 = 11 + 6√2 - 6√2 = 11 + 0 = 11.

    (2-√3) ²+2√12 = 4 - 2*2*√3 + 3 + 2√12 = 7 - 4√3 + 2√12 = 7 - 4√3 + 2√4*3 =

    7 - 4√3 + 4√3 = 7 + 0 = 7.

    (3√10 - ¹²/√10) : (2√10 - ¹⁹/√10) = 3√10 : 2√10 - ¹²/√10 : (-¹⁹/√10) =

    ³/₂ - ¹²/√10 * (- √10/₁₉) = 1¹/₂ + ¹²/₁₉ = 1¹⁹/₃₈ + ²⁴/₃₈ = 1⁴³/₃₈ = 2⁵/₃₈.