Вычислите:

1) {3/4+1/5}*5/15=

2) {12 1/3-7 3/4}*6/11=

3) {2 3/5-5/8}/19 3/4=

+4
Ответы (1)
  1. 26 июня, 07:31
    0
    1)

    3/4+1/5=15/20+4/20=19/20

    19/20*5/15=19/60

    2)

    12 1/3-7 3/4=12 4/12-7 9/12=

    =11 16/12-7 9/12=4 7/12

    4 7/12*6/11=55/12*6/11=5/2=

    =2 1/2

    3)

    2 3/5-5/8=2 24/40-25/40=

    =1 64/40-25/40=1 39/40

    1 39/40:19 3/4=79/40:79/4=

    =79/40*4/79=1/10