Вычислите:-5,7 - (-1,3) ; - 7,5 - (-2,1) ; - 8,9-3,7) ; - 6 - (+8,1) ; - 5 - (+6,7) ; - 8 - (+9,5) ; 3,5 - (+7) ; 3,6 - (-5) ; 4,6 - (+2,5)

+1
Ответы (1)
  1. 4 июля, 06:38
    0
    -5,7 - (-1,3) = - 5,7+1,3=-4,4

    -7,5 - (-2,1) = - 7,5+2,1=-5,4

    -8,9-3,7=-8,9 + (-3,7) = - 12,6

    -6 - (+8,1) = - 6-8,1=-6 + (-8,1) = - 14,1

    -5 - (+6,7) = - 5-6,7=-5 + (-6,7) = - 11,7

    -8 - (+9,5) = - 8-9,5=-8 + (-9,5) = - 17,5

    3,5 - (+7) = 3,5-7=3,5 + (-7) = - 3,5

    3,6 - (-5) = 3,6+5=8,6

    4,6 - (+2,5) = 4,6-2,5=4,6 + (-2,5) = 2,1