1) (8 3/17-7 15/17) + 3 16/17

2) 10 4/21 - (4 10/21+3 19/21)

3) (9 12/25-8 16/25) + 4 17/25

4) 11 2/9 - (3 17/19+6 14/19)

+5
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 03:52
    0
    (8 3/17-7 15/17) + 3 16/17=4 4/17

    1) 7 20/17-7 15/17=5/17

    2) 5/17+3 16/17=3 21/17=4 4/17

    10 4/21 - (4 10/21+3 19/21) = 1 17/21

    1) 4 10/21+3 19/21=7 29/21=8 8/21

    2) 10 4/21-8 8/21=9 25/21-8 8/21=1 17/21

    (9 12/25-8 16/25) + 4 17/25=5 13/25

    1) 9 12/25-8 16/25=8 37/25-8 16/25=21/25

    2) 21/25+4 17/25=4 38/25=5 13/25

    11 2/19 - (3 17/19+6 14/19) = 9/19

    1) 3 17/19+6 14/19=9 31/19=10 12/19

    2) 11 2/19-10 12/19=10 21/19-10 12/19=9/19