8 * (1,2m+2,5) + 5 * (3,1+1,7m) если m=10

+3
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 09:41
    0
    8 (1,2*10+2,5) + 5 * (3,1+1,7*10) = 216,5

    1) 8 (12+2,5) = 96+20=116

    2) 5 * (3,1+17) = 15,5+85=100,5

    3) 116+100,5=216,5