2-4 * (1 1/6-2/3) : 1 3/5

+3
Ответы (2)
  1. 25 ноября, 09:13
    0
    1) 11/6=1,83

    2) 2/3=0,66

    3) 1,83-0,66=1,17

    4) 4*1,17=4,68

    5) 4,68/13=0,36

    6) 0,36/5=0,072

    7) 2-0,072=1,928
  2. 25 ноября, 09:37
    0
    2 - 4 * (1 1/6 - 2/3) : 1 3/5 = 2 - 4 * (7/6 - 4/6) * 8/5 = 2 - 4 * 3/6 * 8/5 = 2 - 2 * 8/5 = 2 - 16/5 = 2 - 3,2 = - 1,8