Решите ур-е: 3 1/2:х=5 4/7:18/37

+1
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 01:22
    0
    X x 5 4/7 = 3 1/2 x 18/37

    x = 3 1/2 x 18/37; 5 4/7

    3 1/2 x 18/37 = 7/2 x 18/37 = 63/37 = 1 26/37

    1 26/37; 5 4/7 = 63/37 x7/39 = 147/481

    x = 147/481