2 (x-5) = 9 помогите рпиапсаквав

+3
Ответы (2)
  1. 23 апреля, 14:51
    0
    2 (х-5) = 9

    2 х-10=9

    2 х=9+10

    2 х=19

    х=19:2

    х=9,5
  2. 23 апреля, 15:28
    0
    2 (x-5) = 9; 2 х-10=9; 2 х=9+10; Х=19/2; Х=9 1/2 или 9,5