Разложите на множители x+xy-xz

x^2-9y^2+x-3y

+4
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 00:08
    0
    x^2 - 9y^2 + x - 3y = (x-3y) (x+3y) + (x-3y) = (x-3y) (x+3y+1)