Спростити вираз (a-b) (a-3) + 2a (1-a)

+4
Ответы (1)
  1. 30 мая, 01:30
    0
    (а - b) (a - 3) + 2a (1 - a) = a^2 - 3a - ab + 3b + 2a - 2a^2 = - a^2 - a - ab + 3b