Решите (15:3 3/4 - (10 1/2) •3/4) : (1 23/52-1 1/4)

+3
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 16:36
    0
    1) 15:3 3/4=15*4/15=4

    2) 10 1/2*3/4=21/2*3/4=63/8=7 7/8

    3) 4-7 7/8=-3 7/8

    4) 1 23/52-1 1/4=1 23/52-1 13/52=10/52=5/26

    5) - 3 7/8:5/26=-31/8*26/5=-403/20=-20 3/20