Система: 3 х+у=10; х^-у=8

+5
Ответы (1)
  1. 23 ноября, 16:43
    0
    3 х+у=10

    х^2-у=8

    у=10-3 х

    х^2-10+3 х=8

    х^2+3 х-18=0

    Дискриминант=9+72=81=9

    х1=-3+9/2=3

    х2=-3-9/2=-6

    Подставим: у1=10-3*3=1

    у2=10-3 * (-6) = 10+18=28

    Ответ: (3; 1) (-6; 28)