Найдите сумму:

г) 276+118+324=?

д) 127+32+93+308=?

е) 15+45+65+35+40=?

пример:

(234+345) + (294+567) = 579+861=1440

+5
Ответы (2)
  1. 19 апреля, 05:40
    0
    Г) 718 д) 560 е) 200

    пример правильно
  2. 19 апреля, 05:43
    0
    Г) = (276+324) + 118=600+118=718

    д) = (127+93) + (32+308) = 220+340=560

    е) = (15+45) + (65+35) + 40=60+100+40 = (60+40) + 100=200