1) 16.4: (х-5.2) = 3.2

2) 36.2+38.2+37+394=?

+4
Ответы (1)
  1. 26 августа, 21:38
    0
    1) 16,4: (Х-502) = 3,2

    Х-5,2=16,4:3,2

    Х-5,2=5,125

    Х=5,125+5,2

    Х=10,325

    16,4: (10,325-5,2) = 16,4:5,125=3,2

    2) 36,2+38,2=74,4+37=111,4+394=505,4