Решите систему:

{ (3-7x) y+7y (x+9) = 264

{x (4-y) = y (8-x) - 34

Дам 20 Б)

+4
Ответы (1)
  1. 27 июля, 09:49
    0
    3 у-7 ху+7 ху+63 у=264 66 у=264 у=264:66 у=4

    4 х-ху-8 у+ху=-34 4 х-8 у=-34 4 х-8*4=-34 4 х=-34+32

    у=4

    х=-1/2