X + (5-у) = 9, чему равен х, если у=2 и у=5?

Система уровнений.

{х+у=20

{х-у=4

+2
Ответы (1)
  1. 31 декабря, 13:19
    0
    1)

    х+5-у=9

    х-у=9-5

    х-у=4

    х=4+у

    у=2 х=4+2=6

    у=5 х=4+5=9

    2)

    метод сложения

    х+х+у-у=20+4

    2 х=24

    х=24:2

    х=12

    у=20-х=20-12=8

    (12; 8)