Решить уравнение 2-3 * (x+1) = 3-2 * (x+5)

+5
Ответы (2)
  1. 4 сентября, 10:27
    0
    2-3 * (x+1) = 3-2 * (x+5) ; 2-3 х-3=3-2 х-10; - 3 х+2 х=-7+1; - х=-6; Х=6
  2. 4 сентября, 12:57
    0
    Упрощай да и решай)

    2-3 х-3=3-2 х-10

    2-3-3+10=-2 х+3 х

    6=х

    Все.