Log 5 40-log5 2-log 5 4

+1
Ответы (2)
  1. 1 января, 00:32
    0
    Log (5) 40-log (5) 2-log (5) 4=log (5) (40 / (5*4)) = log (5) 2
  2. 1 января, 01:56
    0
    Log5 (40/2/4) = log5 (5) = 1