Как упростить

12*а*5*2

15 с*9*4

15 у-6 у+8 у

8 (х+6) - 28

+4
Ответы (1)
  1. 9 июля, 22:23
    0
    1.12 хах5 х2 = 12 аХ10=120 а

    2.15 сХ9 х4=15 сХ36=540 с

    3.15 у-6 у+8 у=17 у

    4.8 (х+6) - 28=8 х+48-28=8 х20