А) 6485 + 1977 + 1515 б) 863 - (163 + 387), в) 684 397 - 584 397; г) 39 58 - 9720 : 27 + 33 д) 0,872x 6,3; е) 0,045x 0,1; ж) 0,702 : 0,065; з) 1,6x 7,625; и) 30,42 : 7,8; к) 0,026 : 0,01, л) 296,2 - 2,7 6,6 + 6 : 0,15. м) 201 - (176,4 : 16,8 + 9,68) 2,5, н) 2,66 : 3,8 - 0,81 0,12 + 0,0372.

+2
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 10:58
    0
    а) 6485 + 1977 + 1515=9977

    б) 863 - (163 + 387) = 863-550=313,

    в) 684 397 - 584 397=100000;

    г) 39 58 - 9720 : 27 + 33=3958 - 360+33=3958-327=3631

    д) 0,872x 6,3=5,4936;

    е) 0,045x 0,1=0,0045;

    ж) 0,702 : 0,065=10,8;

    з) 1,6x 7,625=12,2;

    и) 30,42 : 7,8=3,9;

    к) 0,026 : 0,01=0,00026

    л) 296,2 - 2,7? 6,6 + 6 : 0,15=.

    м) 201 - (176,4 : 16,8 + 9,68) 2,5=201 - (10,5+9,68) ·2,5=201-20,18·2,5=201-50,45 = 150,55

    н) 2,66 : 3,8 - 0,81? 0,12 + 0,0372=.