Упростить:

1) 6,5 х + (2 х-3) * 0,2

2) - 3 у - (-3 у+5) * 4

3) 0,12 * (-2/3 (дробь) а+5) - 0,8 * (3/4 (дробь) а-2)

+4
Ответы (1)
  1. 28 июля, 19:32
    0
    6.5 х+0.4 х-0.6=6.9 х-0.6=3 (2.3 х-0.2)

    -3 у - (-3 у+5) * 4=-3 у+12 у-20=9 у-20

    0.12 * (-2/3*а+5) - 0.8 * (3/4*а-2) = 2/25*а+3/5-3/5*а+8/5=-13/25*а+11/5=2 1/5-13/25*а