Вычислите: 5 3/4 + 5/6-1 2/3+7 13/24

+4
Ответы (1)
  1. 13 июня, 23:08
    0
    5 3/4 + 5/6 - 1 2/3 + 7 13/24 = (5 - 1 + 7) + (3/4 + 5/6 - 2/3 + 13/24) = 11 + (18/24 + 20/24 - 16/24 + 13/24) = 11 + 35/24 = 11 + 1 11/24 = 12 11/24