Упростите выражения:

-2 (0,5x-1,4y) + 2x+3,2y=

+2
Ответы (2)
  1. 23 ноября, 08:24
    -1
    -3*+1,4 у+2*+3,2 у

    -3*-2*=+1,4 у-3,2 у

    -5*+-1,8 у
  2. 23 ноября, 10:31
    0
    -2 (0,5 х-1,4 у) + 2 х+3,2 у = - 1 х + 2,8 у + 2 х + 3,2 у = х+6 у