200/2 * (540+460/10) =

1200-200/40*5*5=

1200-200 / (40*5) * 5=

(1200-200/40) * 5*5=

+2
Ответы (2)
  1. 13 мая, 14:40
    0
    А) 58600

    б) 1075

    в) 1195

    г) 29875
  2. 13 мая, 16:48
    0
    200/2 * (540+460/10) = 58600

    1) 460/10=46

    2) 540+46=586

    3) 200:2=100

    4) 100*586=58600

    1200-200/40*5*5=1075

    1) 200/40=5

    2) 5*5=25

    3) 25*5=125

    4) 1200-125=1075

    1200-200 / (40*5) * 5=1195

    1) 40*5=200

    2) 200:200=1

    3) 1*5=5

    4) 1200-5=1195

    (1200-200/40) * 5*5=29875

    1) 200:40=5

    2) 1200-5=1195

    3) 1195*5=5975

    4) 29875