77 949 + (200 200 - 199 292) * 7 050 / 9 400 / (137 335/605) * 5 097 = ?

+1
Ответы (2)
  1. 5 ноября, 21:05
    0
    77949 + (200200-199292) * 7050:9400: (137335:605) * 5097=93240
  2. 5 ноября, 23:41
    0
    77 949 + (200 200-199 292) ·7 050:9 400: (137 335:605) ·5 097 = 93 240

    1) 200 200-199 292=908

    2) 137 335:605=227

    3) 908·7 050=6 401 400

    4) 6 401 400:9 400=681

    5) 681:227=3

    6) 3·5 097=15 291

    7) 77 949+15 291=93 240