1 3/8 * 3/5 - 3/5 * 1/8

+2
Ответы (2)
  1. 7 мая, 10:33
    0
    1 3/8•3/5-3/5•1/8 = (1 3/8-1/8) •3/5=1 2/8•3/5=10/8•3/5=30/40=3/4
  2. 7 мая, 10:42
    0
    1 3/8 * 3/5 - 3/5 * 1/8 = 3/5 * (1 3/8 - 1/8) = 3/5 * 1 2/8 = 3/5 * 1 1/4 = 3/5 * 5/4 = 3/4